Facebook

Cikkek
Szerencsére északi szomszédunkban is van néhány olyan lövész, aki elkötelezte magát a hosszútávlövészet mellett, és vannak olyan felelős beosztású parancsnokok is akik a katonai lőterek használatát engedélyezik a versenyek lebonyolításához.

Ez a jó együttműködés eredményezi hogy minden versenyen összejön 40-50 lövész. Európa számos országából hogy összemérje tudását és felkészültségét 500 – 1400 m távolságokon.Június közepén volt az idei év első felének a záróversenye, eddig 4 verseny zajlott le, ősszel ismét szerveznek még kettőt.

A feladatok nem sokat változtak,standard kategóriában 600, 700, 800, 900, 1000 m fémcélokra 4 db lövés minden távra /találatonként 10 pont.

Super standard 650 mm hoszabb cső 700, 800, 900, 1000, 1100 m 4 db lövés távolságonként / 10 pont találatonként

Magnum kategória 900,1000,1100,1320,1400 m 4 lövés távolságonként, 10 pont/találat.

Ezután minden kategóriában egyformán : vissza 550 m re kitett kisméretű fémcélokhoz, max 3 lövés, ha elsőre meglövöd 30 pont, ha másodjára, 20 pont, harmadjára 10 pont, nincs találat, 0 pont minden lövés sípszóra, 5 sec lőidő /lövés

Ugyanez 500 m is, majd 5 lövés 2 perc alatt 500 m, papír mellalak, körkörös értékelés.

Image title

Az idei évre jellemző volt az eső és erős szél, volt olyan is hogy víztócsában fekve lőttük végig a versenyt csökkentett távokon mert nem látszottak a célok sem a zuhogó esőtől. Sajnálatos módon az elmúlt évekhez képest nagyon kevés magyarországi résztvevője van ezeknek a versenyeknek, ellenben egyre több holland, belga, román, lengyel, német, osztrák és cseh.

Image title

Az első félév a kísérletezés jegyében telt, megpróbáltam a standard kategóriában a 20” /51 cm csőhosszúságú fegyveremmel bebizonyítani hogy 1000 m ig is lehet eredményesen lőni a rövid fegyverrel. A negyedik verseny után ki lehet jelenteni hogy 800 m ig teljesen egyenrangú, 900 m már kevésbé használható, 1000 m pedig teljesen szétesik a szóráskép, tehát versenyt nyerni illetve dobogós helyet szerezni csak akkor lehet ha a többiek csúnyán elszúrnak valamit.

Image title

A magnum kategória viszont feküdt nekem, a mégy versenyből egyszer első, egyszer harnadik lettem, a 7 mm remington magnum még mindig az egyik legjobb választás az igazán hosszú lövésekhez.

Tógyer Imre, Proshooting Kft

Keresés folyamatban...
Rendezvények
Minősítő verseny, Vadászverseny2015-03-25 19:44:14  Május 16. 09.00.-tólMinősítő verseny,100m., + Precíziós verseny
  Május 17. 09.00-tólVadászverseny I.forduló
BRSE Precíziós verseny2015-03-25 19:43:09Április 11. 09.00.-tólMinősítő verseny, 100m., +Precíziós verseny